5 sposobów na oszczędzanie przy zakupie podręczników

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że rozpoczyna się akcja Back to School. Ekscytacja towarzysząca uczniom powracającym do szkół przeplata się z obawami rodziców o stan domowych finansów. Jak skompletować szkolną wyprawkę i nie nadszarpnąć budżetu? W poniższym przewodniku przedstawiamy pięć sposobów na to, gdzie znaleźć możemy tanie podręczniki oraz inne niezbędne podczas zajęć lekcyjnych akcesoria.

Back to School 2022 – gdzie kupić podręczniki do liceum i technikum w atrakcyjnej cenie?

Jak każdego roku, największy ból głowy przed rozpoczęciem roku szkolnego towarzyszy rodzicom i uczniom szkół ponadpodstawowych. To właśnie oni przygotować muszą się na największe wydatki. Czy istnieje metoda pozwalająca znaleźć tanie podręczniki, tym samym dając sposobność do oszczędności? Jak się okazuje, istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań mogących ułatwić powrót do szkoły w dobie wysokich cen. 

Księgarnie internetowe sposobem na tanie podręczniki 

Za podręczniki do liceum czy technikum do wszystkich przedmiotów możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. To niewątpliwie kwota mogąca przyprawić o ból głowy. Aby nieco obniżyć całkowity koszt wyprawki, warto szukać okazji w sklepach online. Internetowa księgarnia z podręcznikami pozwoli nam zaoszczędzić, w niektórych przypadkach całkiem pokaźną kwotę. 

Tania wyprawka szkolna – 5 sposobów na jej skompletowanie 

Szkolna wyprawka to oczywiście nie tylko podręczniki. Oprócz nich niezbędne podczas lekcji będą zeszyty, ołówki czy długopisy. Pełen zestaw akcesoriów może wywindować cenę końcową jeszcze bardziej w górę. Dlatego warto skorzystać z poniższych sposobów, które pozwolą nam obniżyć kwotę o nawet kilkanaście procent. Oto, gdzie znaleźć tanie podręczniki i akcesoria szkolne:

– na zakupy wybierz tanie księgarnie internetowe 

– zrób listę niezbędnych artykułów

– korzystaj z kart lojalnościowych 

– skorzystaj z przyborów szkolnych, które zostały ci z poprzedniego roku 

– sprawdź, która księgarnia oferuje najlepsze ceny, np. korzystając z porównywarek cen

Kiedy należy kupować podręczniki szkolne?

O ile długopisy, zeszyty oraz inne przybory możemy kupić nawet w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tak podręczniki szkolne warto kupować z wyprzedzeniem. Zakupy na ostatnią chwilę mogą być w tym przypadku utrudnione ze względu na opóźnienia w dostawach książek. Szczególnie dotyczy to księgarni stacjonarnych, dlatego natychmiast po otrzymaniu wykazu podręczników, warto przystąpić do ich kompletowania. 

 

Daniel

w górę