Sprawdź – Jak sprawdzić szczelność zainstalowanych okien drewnianych?

Sprawdź – Jak sprawdzić szczelność zamontowanych okien PCV?

Czy można w jeden sposób sprawdzić szczelność zamontowanych okien plastikowych? Pytanie wynika z faktu, że w wybranych miejscach na futrynie, przy uszczelkach pojawił się kurz.

Skonsultuj się z taką firmą regionalną która ci pomoże wybrać ci okna. 

kupno  nowych  okien to inwestycja w przyszłość oraz efektywność Twojego domu. Gdy posiadasz już dobre okna, potrzebujesz je prowadzić w idealnym stanie.  Ponadto w tych miejscach wyczuwalny jest leciutki strumień zimnego powietrza przedostającego się z zewnątrz (przy zamkniętych oknach). Czy to jest normalne zjawisko? Niewielkie przepuszczanie powietrza w okolicach uszczelek jest normalnym zjawiskiem występującym w oknach, szczególnie przy dużej różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Jeżeli przewiewy są zbyt duże należy dokonać regulacji docisku kwater na częściach ruchomych okuć. Każde okno charakteryzuje określony współczynnik infiltracji powietrza (zapisany w Aprobacie Technicznej), ale sprawdzenie jego zgodności jest możliwe tylko w warunkach laboratoryjnych.Eksperci z naszej firmy mogą dać ci rady dotyczące dbania o okna w własnym domu. Jednym ze systemów utrzymania okien jest zminimalizowanie obecności wilgoci, która może się na nich gromadzić. Niezależnie z tego, czy wybierzesz okna tanie czy drogie ten sposób konserwacji pomoże im pomóc. 

Stylowe okna {PCV|plastikowe są bardzo eleganckie oraz dostępne w licznej gamie kolorów oraz wzorów.

Dłuższa wytrzymałość – Wykonane z tworzywa sztucznego świadczy, że okna PCV są wyjątkowo odporne i służą wyjątkowo długo, znacznie dłużej niż okna drewniane, a Ty nie musisz się martwić.

Znikoma konserwacja – Wytrzymałość wymaga bardzo minimalnej konserwacji (wystarczy tylko rzadkie czyszczenie w celu usunięcia brudu). W przeciwieństwie do okien drewnianych, PVC nie łuszczy się i nie wymaga renowacji. Okna PCV również nie ulegną korodowaniu lub uszkodzeniu przez pogodę.

Parę powodów dla których warto zamontować okna plastikowe: 

Lepsza izolacja (tańsze rachunki!) – Podczas gdy okna drewniane często rozszerzały się i kurczyły w różnych porach roku, plastik pozostaje tej samej wielkości i kształtu i zamyka luki, które można znaleźć między drewnianymi oknami a ich ramami. To znacznie zmniejsza ilość ciepła traconego z domu, co oznacza, że wydajesz mniej za rachunki za ogrzewanie!