Zobacz – Co to więc jest mikrouchył ?

Sprawdź – Co to jest mikrouchył ?

Mikrouchył zwany też mikrowentylacją lub rozszczelnieniem jest funkcją okna zapewniającą stały dopływ powietrza do pomieszczenia. Ilość nawiewanego powietrza jest uzależniona od szerokości okien i zastosowanego systemu okuć. Pomimo niespełniania warunków Aprobaty Technicznej w wielu przypadkach okno z mikrouchyłem spełnia funkcję podstawowej wymiany powietrza, przy czym ważne jest zapewnienie drożności i ciągu kanałów wentylacyjnych. W żadnym przypadku nie zwalnia to jednak od systematycznego wietrzenia mieszkania, szczególnie ważnego w przypadku obecności wielkiej grupy osób lub dużego wzrostu wilgotności np. podczas gotowania.

Jak zmniejszyć kondensację w okien w domu 

Możesz nie przejmować się widokiem skroplin na twoich oknach ale zwiększona ilość wilgoci może faktycznie wywołać kosztowne uszkodzenia domu. Kondensacja może być krzywdząca dla tynku i mogą gnić powierzchnie drewniane. Ten rodzaj wilgoci może także siać spustoszenie farbą lub tapetą w mieszkaniu.

W sezonie zimowym skroplenie się wody jest spowodowane niską temperaturą szyby. Wraz z powodu niskich temperatur na zewnątrz użytkownicy mieszkań nie wietrzą ich z odpowiednią częstotliwością, doprowadzając do podwyższenia wilgotności w mieszkaniu. Skutecznym sposobem poprawienia wymiany powietrza w budynku jest zastosowanie nawiewników okiennych. Niska temperatura szyby i podniesiona wilgotność powietrza skutkuje przekroczeniem punktu rosy i wykropleniem się wody nas szybie w warunkach bardzo niskich temperatur może dojść do zamarznięcia wody wzdłuż listew przyszybowych.

Szukasz okien zastępczych do własnego domu ? Zadzwoń do nas w celu uzyskania informacji lub poproś o wizytę.

Stylowe okna PCV –  są bardzo ładne i dostępne w dużej gamie barw oraz stylów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że znajdziesz styl, który najlepiej pasuje do Twojego domu.

Tańsze – okna plastikowe są o wiele tańsze w produkcji niż okna drewniane, co oznacza, że możesz cieszyć się tańszą ceną za nowe oknaplastikowe do Twojego domu.

Wady montażu okienPCV – Porady klientów.

Bezpieczeństwo – sposób, w jaki konstruowane są okna PCV oznacza, że są one wyposażone w znacznie bardziej złożony system blokowania, przez to Twoje okno jest o wiele bardziej bezpieczne. Klamki okienne pcv są zbudowane, aby uniemożliwić niepożądanym osobom uzyskanie dostępu do Twojego domu.

Nikt z nas nie lubi myśleć o koszmarnym scenariuszu pożaru w naszym domu i mam nadzieję, że mało z nas kiedykolwiek będzie musiało go doświadczyć. Przygotować się na najgorsze to zdrowy rozsądek i może okazać się dobrym posunięciem. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby uczynić dom bezpieczniejszym, na przykład montując alarm pożarowy. Są one ogólno dostępne, nawet tanie i co ważniejsze mogą uratować życie.