Pleśń na ścianach – Czy to jest wina starych okien?

Pleśń na ścianach – Czy może być wina nowych okien?

Stare drewniane okna chcę wymienić na plastikowe. Stare są nieszczelne i budynek zimą bardzo się wyziębia. Ale sąsiedzi mówią, że u nich po takiej wymianie pojawiła się wilgoć i pleśń na ścianach. Ponadto skarżą się na bóle głowy. Czy może być wina nowych okien? W przypadku nowych okien także z plastiku, jak również z drewna problemem może stawać się nadmierna szczelność. Powoduje to brak komfortu dla mieszkańców, a często prowadzi również do nadmiernego zawilgocenia pomieszczeń. Zalecanym rozwiązaniem jest zastosowanie nawiewników powietrza, ewentualnie elementów pozwalających rozszczelnić okno, łączących w sobie nowoczesną wentylację z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności w pokojach. Rozwiązanie to, w przeciwieństwie do wietrzenia, ograniczy też nadmierną utratę ciepła.

7 powodów, aby zainstalować okna plastikowe. Drewniane drzwi były dobre przez wiele lat. Mocne i dostępne w wielu stylach, drewniane drzwi naprawdę wykonały dobrą robotę. Ale z drugiej strony wymagały sporo konserwacji, czy to lakierowania, szlifowania czy czyszczenia; drewniane drzwi wymagały dużej troski.

Kilka|Wiele|Pare}  zalet systemu okien PCV – Sprawdź opinie: Okna PCV są numerem jeden pod względem efektywności energetycznej – rama okna odgrywa decydującą rolę w osiągnięciu energooszczędnej i ekonomicznej izolacji termicznej. Profile okienne wykonane z najwyższej jakości PCV w porównaniu z oknami aluminiowymi lub drewnianymi: mają lepsze właściwości izolacyjne i są w stanie zmniejszyć koszty energii. Przy stosowaniu ram okiennych z PVC w standardzie domu pasywnego istnieje szczególnie wysoki potencjał oszczędności ciepła.

Zadzwoń do nas teraz. Zawsze jesteśmy chętni aby ułatwić Ci poznać naszą ofertę okien plastikowych.

Oto najważniejsze elementy o których możesz pomyśleć, decydując, które okna zamiennikowe pragniesz posiadać w bloku  

• Style: wybrany styl okna powinien odzwierciedlać Twój indywidualny gust, a także styl projektowania Twojego domu. Twój styl okna powinien być zgodny z pozostałymi funkcjami.  

• Wyciek powietrza: okna zainstalowane w domu powinny zapewniać niski współczynnik przecieku powietrza. Ta szybkość określa stopień powietrza, które przedostaje się przez małe pęknięcia i stawy w oknie  a planem jest niższa cena za ogrzewanie. Podczas kiedy wiele okien winylowych oferuje średni współczynnik przecieku powietrza równy 0,30, niektóre okna z podwójnymi zawieszkami oferują  tak niską normę równą 0,02. Jeśli doświadczasz|takiego klimatu który zazwyczaj jest uciążliwy w zimie, a latem słoneczny i wilgotny, niższy wskaźnik przecieków powietrza może zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Twój wykonawca winien być zdolny do świadczenia lepszej usługi nie tylko przed zakupem, ale także po dokonaniu sprzedaży. Wykonawca powinien mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie| od pracy instalatorów. 

Zadzwoń do nas teraz. Zawsze jesteśmy chętni by ułatwić Ci poznać naszą ofertę okien. Z niecierpliwością oczekujemy na ciebie. .