Wielka wilgotność w pomieszczeniu – Zobacz

Duża wilgotność w mieszkaniu – Sprawdź

Wyraszanie się pary wodnej na lewej stronie szyby jest zjawiskiem, które ma miejsce gdy w pomieszczenia panuje duża wilgotność oraz jest duża różnica temperatur (wewnętrznej i zewnętrznej); jest to tzw. punkt rosy. W pierwszej kolejności należy sprawdzić jak działa wentylacja grawitacyjna w pomieszczeniu . Jeśli działa prawidłowo, to do pomieszczeń trzeba doprowadzić świeże powietrze, tak by umożliwić jego wymianę. Można więc to zrobić poprzez zainstalowanie np. nawiewników. Wilgotność pomieszczeń mieszkalnych powinna wachać się w granicach 45-55% wilgotności względnej; do pomiaru używa się higrometru. Wilgotność powyżej 65% sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Pochłaniacz wilgoci można zastosować, nie mniej jednak nie usunie on przyczyny lecz jedynie skutki. Na targu są chemiczne pochłaniacze wilgoci, niestety nie wiemy jaką posiadają skuteczność.

Znikoma konserwacja – Trwałość wymaga bardzo minimalnej konserwacji (wystarczy tylko czsowe czyszczenie w celu usunięcia brudu). W przeciwieństwie do okien drewnianych, PVC nie łuszczy się i nie wymaga malowania. Okna plastikowe również nie podlegają korozji lub uszkodzeniu przez pogodę.

W naszej spółce zawsze jesteśmy pomocni aby ułatwić Ci wymianę stolarki otworowej.

W naszej firmie zawsze jesteśmy pomocni aby pomóc Ci wymianę okien. Jesteśmy liderem w zakresie wymiany oraz montażu okien.

Oto parę najlepszych trendów w branży okien z pcv dachowych: 

• Efektywność energetyczna: energooszczędne okna pozostają na szczycie listach przebudowy twojego lokalu. Oszczędzanie zasobów naturalnych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Dlatego też instalowanie energooszczędnych okien jest pewnym ze sposobów zrobienia tego. Podczas gdy oszczędzanie energii może być ważnym czynnikiem motywującym dla dużej ilości ludzi są i tacy, którzy nie spoglądają w przyszłość. Żyją dniem dzisiejszym nie myśląc o kosztach za ogrzewanie. Oszczędzanie pieniędzy na kosztach energii jest również głównym motywatorem dla właścicieli domów którzy wynajmują swoje posiadłości innym ludziom. 

• Vinyl: okna winylowe nadal zastępują okna z drewna z wielu powodów. Są niezwykle ekonomiczne, a jeszcze bardziej energooszczędne niż drewno. Spotykane są w wielu odmianach, dzięki czemu oferują różnorodność dla inwestorów. 

• Szeroko otwarte: Duże okna, które otwierają się szeroko, to kolejna nowa tendencja warta rozważenia. Możesz nawet zainstalować okna, które oferują panoramiczny widok na krajobraz w pobliżu twojego domu. Duże okna pozwalają także na więcej naturalnego światła.