Skraplanie się wody po prawych stronach okiennic w mieszkaniu – Sprawdź

Skraplanie się wody po zewnętrznych stronach okiennic wbudynku – Zobacz

Czy wymiana okien zmniejszy zjawisko kondensacji? – W czasie jesienno-zimowym na szybach w pokojach występuje intensywna kondensacja pary wodnej, szczególnie na oknach od strony nawietrznej i na pierwszych szybach od strony prawej. Kiedy wentylacja pomieszczeń jest słaba oraz kratki wentylacyjne są w kuchni i łazience jak poradzić sobie ze zjawiskiem „ściekania wody po szybach”, które są od zewnątrz? Czy wymiana okien zmniejszy zjawisko kondensacji, a może lepiej stosować jakieś doraźnie środki? Wymiana okien jest pewnym rozwiązaniem. Doraźnie może pomóc dokładne uszczelnienie okiennic lewych, aby zatrzymać migrującą z wnętrza parę wodną, która następnie wykrapla się na chłodnej szybie zewnętrznej. Nie można tegoż oczywiście zrobić we każdych oknach, bo zablokowana zostanie wymiana powietrza w domu. Zjawisko wykraplania wody może także osłabić mocna wentylacja mechaniczna, która zapewni odciąg wilgotnego powietrza z miejsc do kratek wentylacyjnych.

Parę powodów dla których warto zainstalować okna PCV: 

Większa izolacja (tańsze rachunki!) – Podczas gdy okna drewniane często rozszerzały się i kurczyły w różnych porach roku, PCV pozostaje tej samej wielkości i kształtu i zamyka luki, które można znaleźć między drewnianymi oknami ai ich ramami. To znacznie zmniejsza ilość ciepła traconego z domu, co oznacza, że wydajesz mniej za rachunki za ogrzewanie!

W naszej korporacji możesz wybierać spośród wielkiej gamy rodzajów stolarki okiennej.

Szukasz okien zastępczych do swojego domu ? Zadzwoń do nas w celem uzyskania informacji lub poproś o spotkanie.

Oto trendy na rynku okien dachowych.

• Okna łukowe dodają nowego wyglądu do stylu wystroju wnętrza. Wyglądają uroczo z zewnątrz więc są idealne, jeśli chcesz zwiększyć atrakcyjność. Uzupełniają prawie każdy projekt architektoniczny dzięki czemu nie zagrażają integralności oryginalnej architektury Twojego budynku. 

Innym sposobem na wzrost ilości nasłonecznienia jest dodanie okien do dachu. Okna dachowe nadają poczucie nowoczesnej elegancji. Światło, które emanuje ze przez okna dachowe rozjaśnia powierzchnie korytarzy. Dodatkowo może również sprawić, że twój dom będzie wyglądał na bardziej przestronny. 

Możesz dodać okna nad drzwiami. Tego rodzaju okna mają wszystkie kształty, wielkości i style, dzięki czemu dają możliwość wyrażenia stylu przy jednoczesnej maksymalizacji wysokości i szerokości konkretnej ściany. 

Wielu właścicieli lokali decyduje się zastąpić niektóre okna francuskimi drzwiami. Może to być szczególnie urokliwy wybór dla okien wychodzących na piękno krajobrazu. Drzwi tarasowe zawierające okna pozwalają w pełni radować się krajobrazem. Dodatkową korzyścią jest toż, że z samej swojej natury zawsze tworzą iluzję większej przestrzeni.