Zobacz – Nowa gama aluminiowych nakładek – dobre okna to okna wzmocnione.

Sprawdź – Nowa paleta aluminiowych nakładek – dobre okna to okna wzmocnione.

Nowa gama metalowych nakładek – dobre okna to okna wzmocnione.

Współczesna architektura daje wiele możliwości zaaranżowania stolarki okiennej, a producenci okien potrafią sprostać nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom. Przykładem nowoczesnych rozwiązań są na przykład profile okienne z nakładkami aluminiowymi. W zależności od potrzeb, można je kupić zarówno wmontowane na nowe systemy okienne, jak i osobno, do samodzielnego montażu na stolarce okiennej, która jest już osadzona. Warto zainwestować wten drobny wydatek, by w pełni korzystać z zalet systemów okiennych wyposażonych w nowoczesne metalowe nakładki.

Wybór okien ze wszystkich możliwych na rynku odmian może być przytłaczający ale może również być satysfakcjonującym działaniem, jakie może pomóc w poprawie dizajnu Twojego projektu. Jedną z najlepszych opcji w modelach okien jest okno otwierane. Okna skrzynkowe są zarówno praktyczne, jak również estetyczne wizualnie i oferują szereg możliwości. 

Uszczelnienie stolarki okiennej zapobiegnie również przedostawaniu się nieczystości, zanieczyszczeń oraz innych nieczystości z zewnątrz.

Z biegiem czasu mechanizmy stolarki okiennej mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację pokazuje również straty ciepła i energii. Bez właściwego czyszczenia, konserwacji i serwisowania wydajność i efektywność okien zmniejsza się.

Zgodnie z najnowszymi badaniami , okna z pojedynczymi szybami tracą 16 razy więcej ciepła na jednostkę niż inne modele okien. Dzięki temu Ty i Twoja rodzina nie tylko nie będziecie zmagać się rosnącymi kosztami energii. Właściciele domów na wynajem nie powinien akceptować utraty ciepła jako normy. Istnieje dużo sposobów na zmniejszenie strat ciepła dzięki odpowiedniemu wyborowi okien. Czytaj dalej, aby poznać kilka z nich.

Zainwestuj w zabezpieczenie przed przeciągami

Trzymanie przeciągów na dystans jest ważną częścią łamigłówki. Zmniejszona utrata ciepła, lepsza izolacja akustyczna oraz poprawiony design to właśnie niektóre z zalet jakie można osiągnąć dzięki obecnie dostępnym, tanim i skutecznym metodom ograniczania przeciągu.

Uszczelnienie okien zapobiegnie również przedostawaniu się brudu, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować uwagę  aby uzyskać właściwą wentylację i chronić stolarkę otworową przed kondensacją.