Drewniane okna – wiele lat bezpieczeństwa- Sprawdź

Drewniane okna – dziesiątki lat bezpieczeństwa- Zobacz

Drewniane okna przez dziesiątki lat będą pięknie wyglądały i sprawnie działały dzięki łatwym zabiegom pielęgnacyjnym i konserwacyjnym.

Dwa razy w roku, najlepiej latem i przed zimą, dokładnie oczyść okna. Ramy i ościeżnice umyj wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Myjąc przeszklenia zwróć uwagę, by płyn do szyb nie miał kontaktu z drewnem. Następnie zabezpiecz poszczególne elementy okna preparatami do konserwacji. Na ramy i ościeżnice nałóż emulsję pielęgnacyjną, uszczelki nasmaruj środkiem na bazie żywicy silikonowej, a okucia – wazeliną. Przy okazji obejrzyj powłokę lakierniczą. Gdyby pojawiłyby się drobne pęknięcia lub odpryski, delikatnie wygładź powierzchnię papierem ściernym, a następnie użyj odpowiedni lakier. 

Warto także sprawdzić, czy okna płynnie otwierają się i zamykają. W razie potrzeby regulację okuć możesz zrobić samodzielnie według instrukcji lub skorzystać z usługi odpłatnej regulacji. Oznacza to, że nasz kraj skorzysta też na bardziej efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej oraz gazu. W prostszy sposób naturalne światło sprawi, że Twój budynek będzie dobrym miejscem do nawigacji. Pomaga zapobiegać poślizgnięciom, potknięciom i upadkom, szczególnie dla członków rodziny o gorszym wzroku.

W trosce o Twój komfort zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne oraz profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej obsługi, pielęgnacji lub konserwacji okien czy drzwi balkonowych, nasi eksperci są zawsze gotowi służyć swoją fachową wiedzą i doświadczeniem. Na zlecenie możemy także przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne, obejmujące ocenę stanu powłoki lakierniczej, konserwację i ewentualną regulację.

Sprawdź- Zakup okien to duży element podczas budowy i remontu budynku.

Zobacz- Kupno okien to podstawowy element podczas budowy i remontu budynku.

Zakup okien to istotny element podczas budowy i remontu domu bądź mieszkania. Pragniemy zapewnić Ci pełne wsparcie zarówno przy wyborze stolarki okiennej, jak również po jej zakupie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw przydatnych informacji. Dowiesz się, w jak zamówić okna i jak przebiega proces realizacji zamówienia. Poznasz również rekomendowane przez nas sposoby montażu oraz sprawdzone zasady pielęgnacji i konserwacji produktów. Ponadto przybliżymy informacje na temat gwarancji i możliwości jej przedłużenia, wsparcia technicznego oraz zgłaszania ewentualnych reklamacji. 

Okna aluminiowe znane są z długowieczności i trwają średnio od 15 do 40 lat. Tak jak każdy rodzaj okna, aluminiowego wymaga konserwacji, aby zapewnić jej długi czas użytkowania.

Oprócz mycia ramek i szyb w twoich podwójnych szyb zespolonych, zwracanie obiekcji na działające elementy twoich okien co pięć miesięcy może pomóc w zapewnieniu długptrwałości. Uchwyty, systemy blokady i zawiasy wymagają smarowania, aby okno mogło działać płynnie.

Chociaż okna z plastikową ramą mogą zapewnić długą żywotność – dokładniej ponad 60 lat – energooszczędne, niskie wymagania w zakresie konserwacji plastiku doskonale nadają się dla tych, którzy chcą oszczędzić czas oraz pieniądze przy doborze okna. 

Jeśli chodzi o przygotowanie stolarki okiennej przed okresem zimowym właściciele okien pcv mają niewiele do zrobienia.

Jeśli chodzi o przygotowanie okien przed zimą właściciele okien pcv mają niewiele do zrobienia. Żywotność okien z pcv jest  imponująca. Oczekuje się, że stolarka okienna z pcv mogą przetrwać od 25 do 35 lat.

Aluminiowe ramy okienne to inny idealny wybór dla tych, którzy chcą podnieść wartość swojej nieruchomości. Żywotność|Trwałość} ram aluminiowych jest niezwykle wysoka, a okna aluminiowe wytrzymają do 30 lat przy odpowiedniej konserwacji. Zarówno izolacja termiczna jak i akustyczna są doskonałe w aluminium. Okna aluminiowe zapewniają doskonałą wydajność cieplną i dobrze się prezentują. 

Dobrej jakości aluminium powinno cechować się idealnie gładkim i spójnym wykończeniem a niska jakość może powodować odrywanie się.  Gładkie wykończenie otrzymuje się się przez polerowanie matrycy po każdym procesie wytłaczania. Celem zmniejszenia korozji i uniknięcia zanieczyszczenia powierzchni, co daje wysokiej jakości wykończenie gotowe do procesu malowania lakierem proszkowym.

Okna z ramami drewnianymi cechuje wiele zalet. Chociaż postępy w projektowaniu okien aluminiowych i pcv idą znacznie do przodu wiele osób chce kupować okna drewniane. Ludzie mieszkający w zabytkowych mieszkaniach lub obszarach chronionych mogą być zmuszeni do zakupu okien z tego materiału. Ramy drewniane wymagają większych nakładów konserwacyjnych niż okna z pcv czy aluminium. Drewno jest również dobrym izolatorem, a jeśli pochodzi od znanych dostawców może być bardziej przyjazne dla przyrody i dużo kosztować. Pozostawiamy wam osobisty wybór.