Jeśli chodzi o przygotowanie stolarki okiennej przed okresem zimowym właściciele okien pcv mają niewiele do zrobienia.

Jeśli chodzi o przygotowanie okien przed zimą właściciele okien pcv mają niewiele do zrobienia. Żywotność okien z pcv jest  imponująca. Oczekuje się, że stolarka okienna z pcv mogą przetrwać od 25 do 35 lat.

Aluminiowe ramy okienne to inny idealny wybór dla tych, którzy chcą podnieść wartość swojej nieruchomości. Żywotność|Trwałość} ram aluminiowych jest niezwykle wysoka, a okna aluminiowe wytrzymają do 30 lat przy odpowiedniej konserwacji. Zarówno izolacja termiczna jak i akustyczna są doskonałe w aluminium. Okna aluminiowe zapewniają doskonałą wydajność cieplną i dobrze się prezentują. 

Dobrej jakości aluminium powinno cechować się idealnie gładkim i spójnym wykończeniem a niska jakość może powodować odrywanie się.  Gładkie wykończenie otrzymuje się się przez polerowanie matrycy po każdym procesie wytłaczania. Celem zmniejszenia korozji i uniknięcia zanieczyszczenia powierzchni, co daje wysokiej jakości wykończenie gotowe do procesu malowania lakierem proszkowym.

Okna z ramami drewnianymi cechuje wiele zalet. Chociaż postępy w projektowaniu okien aluminiowych i pcv idą znacznie do przodu wiele osób chce kupować okna drewniane. Ludzie mieszkający w zabytkowych mieszkaniach lub obszarach chronionych mogą być zmuszeni do zakupu okien z tego materiału. Ramy drewniane wymagają większych nakładów konserwacyjnych niż okna z pcv czy aluminium. Drewno jest również dobrym izolatorem, a jeśli pochodzi od znanych dostawców może być bardziej przyjazne dla przyrody i dużo kosztować. Pozostawiamy wam osobisty wybór.