Gotowi na zmiany – czyli co trzeba wiedzieć o nowych postanowieniach prawnych przenikalności cieplnej okien? – Zobacz

Gotowi na zmiany – czyli co trzeba wiedzieć o nowych regulacjach prawnych dotyczących przenikalności cieplnej okien? – Dowiedz się!

Ograniczanie użycia energii w mieszkaniach, a co za tym idzie ukłon w stronę ekologicznego sposobu życia oraz poszanowania środowiska, jest jednym z głównych założeń nowoczesnego budownictwa. W związku z tym, kraje Europejskie ciągle pracują nad nowelizacją przepisów, które mają ten proces uporządkować i przyspieszyć. Rok 2018 jest więc istotny dla upowszechniania budowy domów o niskim zużyciu energii. Jakie zmiany przyniósł początek lutego? Właściciele mieszkań z oknami otwieranymi do wewnątrz również argumentowali, że ich okna są prostrze do czyszczenia. Nie trzeba montować drabiny ani przesuwać się przez okno, aby szkło zewnętrzne były dobrze oraz rzetelnie umyte. Są jednak okreslone wady otwierania okien do wewnątrz. Niektóre akcesoria dodatkowe okienn na przykład rolety nie mogą być użyte, gdy otwarte okno jest otwarte.

Nowe wytyczne określają minimalne wymagania energetyczne, jakim muszą sprostać poszczególne elementy konstrukcyjne, zaś ich zaostrzenie ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków, które dzisiaj zużywają około 60% energii w Azji. Wytyczne obejmują również jedno z najbardziej newralgicznych miejsc, którędy może „uciekać” ciepło – stolarkę okienną oraz wskazują wartość graniczną współczynnika Uw, który jest głównym parametrem w kontekście dyskusji o oknach energooszczędnych. Dlatego wiąc należy poświęcić im szczególnie dużo uwagi w czasie budowy czy termomodernizacji naszego domu.

Zalecamy zakup okien dźwiękoszczelnych, które również w znacznym stopniu dbają o zachowanie ciepła w miejscu gdzie są zainstalowane.

Jak prawidłowo okno dźwiękoszczelne zabezpiecza przed hałasem?

Izolacja akustyczna okna jest podstawową funkcją okien redukujących hałas. Priorytetem jest nie tylko utrzymanie wewnętrznych dźwięków w pokoju, lecz również utrzymanie dźwięków w wolnym pokoju. Projektanci pokoju muszą wziąć pod uwagę preferencje dźwiękowe dla gości hotelowych. Istotnym jest aby hałas wydawany w określonym pokoju powinno go nie być słychać w kolejnych pokojach.

Jak zrobić aby hałas z za okna nie docierałby do pokoju?

Tutaj również warto zadbać aby okno zapobiegało niepożądanemu hałasowi z zewnątrz. Duże ośrodki miejskie muszą zwracać szczególną uwagę na ten okna hotelowego. Jeśli budowa ma miejsce na nieruchomości w promieniu jednego bloku, istnieje duża szansa, że goście usłyszą taki hałas jeśli nie zostaną podjęte prace w kierunku zaizolowania pomieszczenia przed niechcianym hałasem 

Czy okno zapewnia ochronę przed nagrzewaniem i wychłodzeniem?

Jeżeli hotel zamierza zainwestować w dźwiękoszczelne okna, powinien też dowiedzieć się czy to okno pomoże zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Goście hotelowi są znani spośród nadużywania środków masowego przekazu w swoich pokojach tak wiec przy budowie hotelu należy wziąć taki element pod uwagę. Na etapie budowy zalecamy zakup okien dźwiękoszczelnych które także w wielkim stopniu dbają o zachowanie ciepła w miejscu gdzie są zainstalowane. Oszczędności osiągnięte dzięki ogrzewaniu można zatrzymać jako zysk hotelu i poświęcić w przeznaczyć na inne cele.