Zobacz – Z jakiego powodu okna parują?

Dowiedz się! – Dlaczego okna roszą się?

Parowanie jest wynikiem procesu fizycznego. W przypadku, gdy wilgotność względna w pomieszczeniu przekracza 40% przy różnicy temperatur wewnątrz – zewnątrz 20° C, może wystąpić zjawisko fizyczne, polegające na okresowej kondensacji pary wodnej na szybach od wewnątrz i od zewnątrz. Jest to też proces naturalny a nie ma nic wspólnego z klasą produktu.

Powstawanie wody na szybach okiennych jest związane z kilkoma czynnikami. Najczęstszą przyczyną „pocenia się” okien jest zbyt słaba wymiana zużytego powietrza w pokojach, w których zamontowane są nowe okna. Nadmiar wilgoci musi być systematycznie odprowadzony z wnętrza poprzez sprawny system wentylacji. W przeciwnym razie dochodzi do podwyższenia wilgotności powietrza w domu, i tym samym dochodzi do kondensacji pary wodnej.

Okna mogą zapewnić  estetyczny design, który wszyscy chcemy osiągnąć. Z biegiem czasu mechanizmy stolarki otworowej mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację ukazuje również utratą ciepła i energii. Bezodpowiedniego czyszczenia, konserwacji i serwisowania wydajność i efektywność okien spada. Uszczelnienie okien zapobiegnie również przedostawaniu się nieczystości, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować uwagę  aby uzyskać odpowiednią wentylację i chronić stolarkę okienną przed kondensacją. Może istnieć szereg tymczasowych rozwiązań, które niwelują straty ciepła ale inwestycja w trwałe rozwiązanie umożliwi zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie. Dostarczamy oraz montujemy najwyższej jakości okna z balkonowe. Są one doskonałym i przyjaznym zamiennikiem okien z drewnianymi skrzydłami.