Dowiedz się! – Najlepsze okna pcv na rynku

Sprawdź – Funkcja uchylenia okna, która na pierwszy rzut oka wydaje się bezpieczna dla dwunoga, w zasadzie może stawać się dla niego groźną pułapką.

Klasyczne wietrzenie pomieszczeń, polegające na całym otworzeniu lub uchyleniu okna, często w ogóle nie wchodzi w grę – na przykład w domach, w jakich mieszkają małe zwierzęta. Miłośnicy kotów, kanarków czy papużek wiedzą, jak uciążliwe może być pilnowanie pupila by nie uciekł przez otwarte okno. Właściciele kotów posiadają dodatkowy problem – funkcja uchylenia okna, która na pierwszy rzut oka wydaje się bezpieczna dla dwunoga, w istocie może stać się dla niego niebezpieczną pułapką. Zaklinowanie zwierzaka w szczelinie okiennej, o które łatwo przy uchylonym oknie oraz ciekawskim kocie, często skutkuje ciężkimi obrażeniami. Naszczęście rozwiązanie zastosowane w okuciach polegające na odstawieniu skrzydła od ramy, likwiduje ten kłopot, pozwalając na komfortowe funkcjonowanie domowych zwierząt oraz ich właścicieli.

Wartość u jest miarą tego, jak łatwo ciepło może przedostawać się przez materiał. Materiały, które oddają więcej ciepła, mają wyższe wartości współczynnika u, podczas gdy materiały, które przepuszczają przez nie mniej ciepła, mają mniejsze wartości współczynnika u. W pewnych przypadkach okna o wyższej ocenie efektywności energetycznej mogą posiadać większą wartość współczynnika u niż okna o wyższej ocenie efektywności cieplnej.