Jak dbać o okna od czasu ich zakupu? – Sprawdź

W jaki sposób dbać o okna od czasu ich zakupu? – Sprawdź

Aby bezpiecznie i właściwie użytkować okna trzeba pamiętać o nich od momentu ich zakupu. Pamiętajmy, że podczas prac remontowych, dalszych prac budowlanych albo wykończeniowych oknawięc okucia, ramy, szyby w sposób szczególny narażone są na nieszczęścia.

Nie liczmy na „dbałość o nie” przez następne ekipy budowlane! Jako właściciele powinniśmy dołożyć wszystkich starań, by uchronić okna przed uszkodzeniami.

W niniejszym celu dobrze jest przestrzegać następujących zasad:

Trzeba zdjąć folię ochronną z profili, o ile nie zostało to uczynione na etapie składowania okien lub montażu. Folię ochronną należy usunąć z okien w ciągu czterech miesięcy od zakupu w przypadku składowania okien w pomieszczeniu nie narażonym na aktywne działanie promieni słonecznych i wysokiej temperatury lub najpóźniej w czasie miesiąca od ich montażu.  Pracujemy z klientami o różnych wymaganiach przy różnych modelach nieruchomości. Różne są też  budżety za realizację. Jesteśmy po to aby znaleźć dla wszystkich najbardziej energooszczędne, efektywne i estetyczne okna dla każdego z was. Warto też zwrócić uwagę na całe przeszkody znajdujące się w oknie lub poza nim, które mogą uniemożliwić jego całe otwarcie. Ściany, drzwi, meble oraz inne przeszkody mogą utrudniać dostęp do okna i wpuszczać świeże powietrze.

Istotną cechą wielu okien plastikowych jest tradycyjny parapet, jaki jest instalowany u podstawy każdego okna.

Okna uchylne mogą być zaopatrzone w złożone systemy zawiasów, które pozwalają na zatrzymanie okna po jednej stronie, podczas gdy przeciwwaga po przeciwnej stronie może zostać odłączona. Jest toż dobra funkcja, która umożliwia otwieranie okna w celu włożenia świeżego powietrza do domu, wydostania się lub oczyszczenia.

Znaczenie tradycyjnych parapetów okien drewnianych.

Ważną cechą wielu okien plastikowych jest tradycyjny parapet, jaki jest instalowany u podstawy każdego okna skrzydła. Ten zakres jest zamontowany wewnętrznie u podłoża każdego okna skrzydła, aby zapewnić dostateczne wody deszczowej z okna. Powodem, dla którego starodawne parapety okienne są tak istotne dla okien plastikowych jest to, że zapobiegają gromadzeniu się wody deszczowej wewnątrz obudowy, co z czasem może sprawiać znaczne problemy z grzybem.

Wiele osób jest zdezorientowanych rodzajem okien wielookiennych i rodzajem okiem skrzydłowych.  Podczas gdy w naszym sklepie te dwa okna są zazwyczaj bardzo różne. Okna  skrzynkowe były groźniejsze niż okna okienne i popularne w okazałych domach, oba rodzaje używane są wymiennie w przemyśle okien skrzyniowych, a więc działają w taki sam sposób!