Warto zdecydować się na zastosowanie ukrytych zawiasów – Zapraszamy

Warto zdecydować się na montaż odkrytych zawiasów – Zapraszamy

By maksymalnie uprościć formę okna, powinno

 zdecydować się na zastosowanie ukrytych zawiasów 

oraz wywiercenie odwodnień od dołu ramy. Brak widocznych zaślepek sprawi, że rama będzie jeszcze bardziej mała i lekka. Drewniany system na bazie którego zbudowano okno z odkrytym skrzydłem, jest trójkomorowym systemem o podwyższonej izolacyjności termicznej, charakteryzującym się ponadto dobrymi właściwościami akustycznymi. Współczynnik przenikania ciepła – wartość, na jakiej najbardziej zależy osobom zamawiającym okna do mieszkań, dla tego okna wynosi U < 4.0 W/m5K. To wysoki wynik, który gwarantuje użytkownikom ciepło oraz komfort na co dzień, w dłuższej perspektywie zaś – mniejsze rachunki za ogrzewanie. W nowej technologii mogą zostać wyprodukowane okna zarówno cztero- jak i jednoskrzydłowe. Zima prędko się zbliża dzięki czemu nastał czas na poprawę stolarki okiennej. Dostępnych jest dużo wariantów szyb ale oprócz stylu okna wybór materiału z jakiego jest ono zrobione jest ogromne ważne. Jako eksperci w zakresie stolarki otworowej oferujemy szeroką gamę okien aby nasi klienci mogli czerpać korzyści z użytkowania naszych produktów. Wysoka jakość; energooszczędność i dobrej jakości materiały to tylko niektóre zalety. Okna aluminiowe gwarantują wysoką wydajność cieplną i dobrze się prezentują. 

Dobrej jakości aluminium powinno charakteryzować się idealnie gładkim i spójnym wykończeniem a niska jakość może powodować odrywanie się.  Gładkie wykończenie uzyskuje się przez polerowanie matrycy po każdym procesie wytłaczania. W celu zmniejszenia korozji i uniknięcia zanieczyszczenia powierzchni, co daje wysokiej jakości wykończenie gotowe do procesu malowania lakierem proszkowym.

Jak poradzić sobie z złymi warunkami pogodowymi? Jak dbać o okna?

Można temu jednak prosto zapobiec, postępując zgodnie z sugestiami wymienionymi niżej, a również podejmując następujące działania:

• Zamknij okno, jeśli wychodzisz z domu, ponieważ wcale nie wiesz, jak może zacząć padać.

• Zatrzaśnij okna, gdy tylko zacznie padać.

• Upewnij się, że okna są dobrze uszczelnione i całościowo zamknięte.

• Jeśli zauważysz deszcz na parapecie, natychmiast go wysusz, aby zapobiec zniszczeniom wody lub nabywania się pleśni.

Jak śnieg i lód mogą uszkodzić twoje skrzydła okienne.

Jeśli zacznie padać deszcz, tak jak ma to miejsce raz lub kilka w roku, istotne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności w celu zapewnienia ochrony domu. Oprócz respektowania wskazanych wyżej wskazówek, kiedy pada deszcz, wykonaj następujące czynności:

• Usuń zalegający śnieg z okien, aby nie stopił się i nie przedostał przez ramy, powodując zalanie wodą. 

• Sprawdź, czy gumy w oknie są szczelne.

• Często sprawdzaj obramowania okienne pod kątem uszkodzeń.