,,Zamawiając okna, drzwi wejściowe warto pamiętać…’’ – Dowiedz się!

,,Kupując okna, drzwi wejściowe należy pamiętać…’’ – Dowiedz się!

Kupując okna, drzwi wejściowe warto pamiętać, że jest to element konstrukcyjny, wbudowywany w ściany. W dalszej kolejności wykonywana jest elewacja, malowane są ściany, wykańczane są podłogi itd. Jeśli wybór okaże się nieodpowiedni to możliwość zmiany jest niezwykle i kojarzy się z poważnymi pracami budowlanymi. Dlatego decyzja o zmianie mebli czy telewizora może być spontaniczna, lecz nie ta, która dotyczy okien.Zamówienie okien zawsze wiąże się z wielkim wydatkiem. Dobre okna powinny wyróżniać się bezawaryjnością przez wiele, wiele lat, a zatem warto poświęcić na zakup więcej czasu, a nie ograniczać się do jedynego miernika, jakim jest cena. Wybierając telefon komórkowy, z którego używa się najczęściej tylko rok wszyscy pytają o dodatkowe funkcje, wyposażenie, układ menu, design. Przy wyborze okien rzadziej bywamy tak wnikliwi, a szkoda… Nowoczesne oranżeria zimowe są o dużo bardziej energooszczędne od tych, które powstały zaledwie kilkanaście dekad temu. Jeśli twoja oranżeria jest dość nowym dodatkiem do twojego domu, możesz być zdziwiony tym, jak dobrze utrzymuje ciepło, nawet w najzimniejsze zimowe dni. Jeśli jednak Twoja oranżeria jest przestażała i przewiewna , prawdopodobnie zamienia się w lód, gdy tylko zacznie spadać ciepło. Nowe, przewiewne okna są jednym z głównych sprawców, jeśli chodzi o wpuszczenie zimnego powietrza i ogrzanie powietrza.  Jeśli mieszkasz gdzieś z pojedynczymi szybami, będziesz wiedział, że czasem mogą być przedłużone i zimne. Możesz pomóc temu zatrzymać, zaoszczędzić kase i ogrzać się dzięki potrójnym szybom . Zainstalowanie potrójnego oszklenia w Twoim mieszkaniu pomoże wyciąć przeciągi i utrzymać chłodne powietrze z dala od Twojej nieruchomości. 

Innym sposobem na sprawdzenie czy okna są nieszczelne jest drobne potrząśnięcie częścią okna.

Wykonaj następujące działania by sprawdzić czy stolarka otworowa nie wydzielają powietrza na zewnątrz. Najpierw spójrz na wnętrze oraz na zewnątrz twoich okien. Obejrzyj czy nie ma widocznych szczelin w którym wiązanie mogło zacząć się odrywać lub się niszczyć. Jeśli okna w twoim mieszkaniu są stare, poszukaj szklarza, który wprawi dodatkowe zabezpieczenie. Oszklenie jest solidnym materiałem który utrzymuje ciepło. 

Możesz wykorzystać dym z kadzidełka lub płomień ze świecy aby dowiedzieć się czy nie ma przecieków w twoim mieszkaniu. By to zrobić, należy najpierw zatrzasnąć wszystkie drzwi i okna. Następnie zamknij wszystkie otwory wentylacyjne i przepustnice. Włącz wentylatory wyciągowe w łazienkach i kuchni. Następnie odpal kadzidło lub świecę przy oknach. Dym czy płomień będzie się poruszał jeśli z zewnątrz pojawi się powietrze. 

Kolejnym sposobem na sprawdzenie szczelności okien jest drobne potrząśnięcie częścią okna. Jeżeli okno grzechota może są tam przecieki. 

Możesz również wstrząsnąć zewnętrzną ramą okna. Rama, która toczy się z łatwością po umieszczeniu w otworze w ramce, jest może przyczyną wycieku powietrza. 

Jeśli wolisz używać specjalnie zaprojektowanego urządzenia, możesz dokonać zakupu lub wypożyczyć wykrywacz powietrza. Wystarczy załączyć detektor i skierować go w kierunku okna. Jeśli okno ma wycieki światło będzie migać aby Cię ostrzec. Światło powinno być czerwone jeśli zimne powietrze jest nieszczelne, a czarne jeśli ucieka ciepłe powietrze.