Jak trzeba rozwiązać kłopoty z kondensacją w moim lokalu?

Kiedy kondensacja stanowi duży kłopot?

Kondensacja może być problemem całoroczny dla właścicieli domów. Jest bardziej rozpowszechniona w miesiącach jesiennych oraz zimowych. W lecie problem kondensacji jest bardziej prawdopodobny z powodu innych źródeł wilgoci. Latem powietrze jest gorące a okna są zazwyczaj otwarte aby zapewnić odpowiednią wentylację.

Niezależnie od pory roku istotnym jest rozwiązanie problemów kondensacji wcześniej niż później. Chociaż odrobina wody może wydawać się mało szkodliwa, jeśli kondensacja nie zostanie natychmiast rozwiązana może to prowadzić do pleśni. Te myśli są nie tylko nieatrakcyjne ale są całkiem realne. {Pojawienie się pleśni w budynku może prowadzić do pewnych nieprzyjemnych problemów zdrowotnych takich jak kłopoty z zatokami, wysypki skórne a nawet zapalenie oskrzeli.

Jak mogę rozwiązać kłopoty z kondensacją w moim lokalu?

Kondensacji można zapobiec zachowując wymaganą ostrożność. Krótko mówiąc, kontrola polega na obniżeniu wilgotności w lokalu. Codzienne czynności, takie jak przygotowanie obiadu, pranie, suszenie odzieży, prysznic i używanie centralnego ogrzewania, generują nadmiar wilgoci. Wykonując takie czynności upewnij się, że pomieszczenia są wystarczająco wentylowane.