Choć prosto jest o nie zadbać, wielu zapomina ukończyć podstawową sporadyczną konserwację.

Nadal dbałość o stolarkę okienną powinna być okresowym działaniem

Choć łatwo jest o nie zadbać, wielu zapomina ukończyć podstawową, okresową konserwację. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju okna, mechanizm otwierania i zamykania wymaga niewielkiej pomocy w zagwarantowaniu działania. Zarówno okna plastikowe i aluminiowe wymagają napraw i smarowania, aby pozostać w doskonałym stanie.

Istotną rzeczą do zapamiętania jest uniknięcie częstego malowania skrzydeł okna. Wystające okna są często  przemalowywane co niszczy ich nawierzchnię. Wiele firm oferuje kilka świetnych rad dotyczących malowania i chronienia przed uszkodzeniami.

Wiedz, kiedy należy wymienić okna

Renowacja i konserwacja istniejących okien jest preferowaną opcją dla wielu właścicieli budynków. Jednak istotne jest, aby znać oznaki gdy okno wymaga wymiany. Dla tych, którzy chcą wymienić drewniane na okna pcv – możemi im doradzić. Jeśli okna są w znacznie w złym stanie, a kluczowymi priorytetami jest naprawa oraz poprawa wydajności cieplnej lub zmniejszenie hałasu zewnętrznego, nowy okna są lepszym rozwiązaniem długoterminowym.