Tanie podręczniki szkolne – gdzie kupić?

Początek września to trudny czas dla rodziców. Nowy rok szkolny to nowe, często wysokie wydatki. Z całej wyprawki szkolnej najdroższe są zawsze podręczniki – to koszt nawet kilkuset złotych na jedno dziecko. A co, jeśli jest ich więcej? Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne i oszczędzić na wyprawce szkolnej?

Tanie podręczniki szkolne – zakup online

Najprostszym sposobem na zakup tanich podręczników szkolnych jest skorzystanie z usług księgarni internetowej. Na rynku działa ich kilkadziesiąt, a większość z nich ma w swojej ofercie podręczniki szkolne od wszystkich największych i większości mniejszych wydawnictw. Kupując online możesz dostać tanie podręczniki szkolne w dużo niższej cenie, niż w księgarni stacjonarnej.

Oczywiście dochodzi do tego koszt wysyłki, ale jeśli całe zakupy zrobisz w jednym miejscu, zapłacisz tylko kilkanaście złotych za dostawę. Zakup online to prosty i wygodny sposób na tanie podręczniki szkolne – na dodatek z dostawą do automatu paczkowego lub prosto do twojego domu!

Jak tanio kupić podręczniki szkolne stacjonarnie?

Alternatywnie możesz zaopatrzyć się w używane podręczniki szkolne stacjonarnie – w antykwariacie lub od uczniów ze starszych klas. Rozwiązanie to ma pewne wady, bo jakość i stopień zużycia książek może pozostawiać po sobie wiele do życzenia. Zresztą podstawa programowa dynamicznie się zmienia, a niemal co roku wychodzą nowe, zaktualizowane wersje podręczników szkolnych. Zakup używanej książki może utrudnić dziecku korzystanie z niej na lekcji.

Mimo to używane podręczniki szkolne są tanie – z reguły nawet tańsze od książek dostępnych w ofercie księgarni internetowych. Jeśli zależy ci na oszczędnościach lub wiesz, że dostaniesz podręcznik w dobrym stanie, możesz rozważyć to rozwiązanie.

Gdzie kupić tanie zeszyty ćwiczeń?

Niestety zakup używanych zeszytów ćwiczeń sprawia oczywisty problem – w większości z nich zadania są już rozwiązane, przez co książka jest bezużyteczna. Dlatego w tym przypadku jedynym sposobem na oszczędzenie na zakupie jest wybór księgarni online, gdzie znajdziesz tanie zeszyty ćwiczeń.

Daniel

w górę