Okna PCV praktycznie nie potrzebują konserwacji. Sprawdź

Okna plastikowe właściwie nie wymagają konserwacji a ramy okienne praktycznie nie zmieniają koloru w długim okresie czasu (w przypadku zastosowania znanych systemów profilowych). Nawet najlepsze okna drewniane, po jakimś czasie tracą swój połysk a po wielu latach każda farba bądź lakier łuszczy się i stopniowo odpryskuje. W takim przypadku, konieczne jest ciężkie i drogie usunięcie wielu warstw powłok malarskich i ponowne pokrycie okien odpowiednimi powłokami lakierniczymi poczynają od impregnatu, poprzez podkład i wierzchnie warstwy lakiernicze.

Czyszczenie okien plastikowych w stosunku do okien drewnianych (szczególnie tych tańszych) jest zdecydowanie szybsze, łatwiejsze i tańsze.

Jeśli chcesz sprawić aby Twój dom był bardziej wydajny, ekologiczny i tańszy w utrzymaniu, możemy Ci pomóc. Już dziś obejrzyj naszą stronę internetową aby dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Przeciwdziałanie problemom, które często wywołują awarię okien drewnianych, powinno stanowić ważną część planu konserwacji.

Problemy z stolarką okienną drewnianą

Okna drewniane mają takie same problemy jak stare drewniane domy szkieletowe . Bez odpowiedniej konserwacji okna drewniane są podatne na wilgoć, atak grzybów oraz pleśni Problemy te mogą być drogie do naprawienia.

Głównym przeciwnikiem wszystkich modeli okien drewnianych jest woda. Kiedy woda wnika sa powierzchnię drewnianą może wywoływać rozszerzanie się i zmiękczanie włókien w drewnie. Ta miękka, wilgotna powierzchnia jest dobrym podłożem dla pleśni oraz ataku owadów, które powodują zgniliznę. To gnicie jest procesem naturalnym. Jest to rodzaj rozkładu martwych drzew, jaki ma miejsce każdego dnia w lesie. Jednak ten sam proces ma miejsce przy twoich drewnianym oknach w domu.

Przeciwdziałanie problemom, które regularnie powodują awarię okien drewnianych, powinno być ważną część planu konserwacji. Pojawia się wiec pytanie. Jakie kroki można podjąć, jeśli okna drewniane przeszły już proces konserwacji i wymagają wymiany?

Wymienić na okna plastikowe czy drewniane?

Okna z pcv oferują wygodniejszą alternatywę niż myśli wiele osób. Okna z pcv ewoluowały drastycznie w ubiegłych latach a aktualnie dużo projektów pcv można znaleźć w budynkach starszych z przed wielu lat. Zastąpienie ramami drewnianymi podobnymi do oryginalnych modeli ma {ogromne|duże|wielkie|olbrzymie|kolosalne znaczenie dla budynków zabytkowych i niektórych budynków starszych ponieważ zastąpienie okien drewnianych za pomocą pcv nie daje oryginalnego wyglądu.