Podobieństwa okien aluminiowych oraz drewnianych. Porównaj

Różnice okien plastikowych i drewnianych. Praktycznie wszystkie rodzaje okien PCV są w kolorystyce i budowie imitującej do złudzenia naturalne drewno, a także także kolor, jak i struktura profili może być różna z zewnątrz i inna z wewnątrz np. imitacja drewna od zewnątrz, kolor biały od wewnątrz.

Z punktu widzenia ekologii, główną większość mają okna plastikowe, dlatego nie niszczą lasów, zielonych płuc ludzkości, a surowcami głównymi do ich wyprodukowania jak sól i resztki po rafinacji ropy naftowej. Dodatkowo, dziś już praktycznie wszystkie odpady poprodukcyjne profili plastikowych, i stare, zużyte okna plastikowe, wykorzystywane są do ponownego przerobu.

Mechanizm przesuwny naszych nowoczesnych okien sprawia, że kontrola powietrza jest bardziej wydajna, co jest doskonałe w lecie.

Łatwość otwierania i zamykania stolarki otworowej 

Mechanizm otwierania i zamykania tradycyjnych drewnianych okien może trudny do napraw. Jest toż szczególnie ważne, jeśli elementy nie zostały właściwie utrzymane lub uległy zniekształceniu w czasie. Nowoczesne okna pcv wykorzystują nowoczesny, zrównoważony system aby zapewnić proste otwieranie i zamykanie. Mechanizm przesuwny naszych nowoczesnych okien umożliwia, że kontrola powietrza jest niezwykle wydajna, co jest doskonałe w lecie.

Zwiększone bezpieczeństwa w domu

Nowoczesne okna są łatwo otwieranie i zamykanie. Jednak nie ma to wpływu na prywatność domu. Korzystamy z wysokiej jakości systemów zamknięć, aby okna pozostały bezpieczne przez cały okres ich użytkowania i gwarantowały jak największy stopień prywatności.

Proste i łatwe w utrzymaniu

Podczas gdy wizja konserwacji okien drewnianych o konstrukcji ramowej oznacza przeprowadzanie co 12 miesięcy przeglądów, prace serwisowe i malowanie, dbanie o okna ze skrzydłem pcv są . Utrzymywanie okien z pcv wymaga delikatnego polerowania ramy, szkła wraz z wielokrotnym smarowaniem ruchomych elementów aby utrzymać je w idealnym stanie.

Nie można odmówić piękna i elegancji oknom skrzydłowym.